Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль викладача полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік.

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання студентів – це заходи щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

16 жовтня 2019 року у мистецькій галереї бібліотеки ТНМУ відбулася зустріч із доц. кафедри фармації Л. Яворською та презентація її книги «Долі репресованих фармацевтів». На творчому вечорі побувала доц. Горлачук Н. із кураторською групою (ФФ 101).

Доцент Н. В. Горлачук разом зі студентами на творчому вечері-презентації з Л. Яворською (2019 рік)

24 листопада 2018 року викладачі кафедри разом із студентами прийняли участь у загальноміському заході вшанування па'мяті жертв голодомору

Доцент І.Б. Івануса із студентами на вшануванні пам'яті жертв голодомору (2018 рік)

Напередодні Дня захисника України, 13 жовтня 2016 року, студенти п’ятого курсу фармацевтичного факультету організували пейнтбольну гру на території клубу «Арсенал».

«Цю спортивну подію ми водночас присвятили річниці створення Української Повстанської Армії. Для нас поєднання фізичної активності з патріотичним вихованням є важливим. Ідея проведення такого заходу належить завідувачу кафедри фармацевтичної хімії Ользі Поляк. Ми відразу відгукнулися на її пропозицію і вирішили гру в пейнтбол приурочити до 14 жовтня. Я і мої друзі мали змогу переконатися, що пейнтбол – це не тільки чудова розвага і відпочинок, а й добрий спосіб оздоровлення завдяки свіжому повітрю і якісному адреналіну в крові!», – поділилася враженнями учасниця заходу, студентка Тетяна Атаманчук.

Доцент О. Б. Поляк зі студентами 5 курсу на пейнтболі (2016 рік)

Інтелектуально-духовне виховання

Духовне оновлення нашої держави, процес демократизації суспільства передбачають створення сприятливих умов для утвердження атмосфери творчості, багатогранного розвитку особистості, її обдарованості, підвищення рівня правової та громадянської освіти молоді. Завдання щодо виховання студентів із високим духовним потенціалом постає не лише як актуальна проблема сьогодення, але і як соціальна необхідність.

7 лютого 2020 року доц. М. М. Михалків із студентами кураторської групи відвідали крипту Архикатедри. Екскурсію проводив екскурсовод пан Юрій, який розповів про історію крипти.

Зараз тут розміщена експозиція «Тернопіль сакральний». Вона присвячена культовим спорудам старого Тернополя до Другої світової війни. Після відвідування крипти всі дружньо піднялися на південну вежу храму. До оглядового майданчика ведуть 88 кам’яних сходинок.

22 січня 2020 року доц. І. Б. Івануса із кураторською 202 групою відвідали виставу Тернопільського драматичного театру «Фараони». Події відбуваються в звичайному українському селі. Повний хаос: чоловіки-начальники допилися вже до того, що уявили себе фараонами! Аж раптом… стали жінками! А от їхні дружини – стали чоловіками. Саме в цей момент і розпочалися справжні пригоди.

доц. І. Б. Івануса із кураторською 202 групою відвідали виставу "Фараони" (2020 рік)

18 жовтня 2019 року викладачі кафедри з кураторськими групами 1, 2, 3 та 4 курсів відвідали виставу-комедію «Олена не прийшла додому» О. Володарського, що відбулась у Тернопільському Драмтеатрі. Події розгортаються навколо 24-річної Олени.

Доцент О. Б. Поляк з кураторською групою на виставі (2019 рік)

Асистент Л. С. Криськів з кураторською 204 групою на виставі-комедії (2019 рік)

Коли одного разу життя у своїй круговерті буденності змусить її просто зникнути – роззирнутися навколо – щастя, воно зовсім поруч. Заради нього їй захочеться слухати, годинами розмовляти, довіряти, прощати, насолоджуватися, віддавати, берегти, кохати, дивувати, цінувати, поважати, пробачати, обіймати, цілувати, любити до останнього подиху…

Асистент Т. В. Кучер з кураторською 104 групою на виставі-комедії (2019 рік)

Доцент Н. О. Зарівна з кураторською групою на виставі (2019 рік)

14 листопада 2019 року доцент кафедри М. М. Михалків з кураторською групою відвідали музичну виставу-комедію "Фараони". Комедія «Фараони" про події у звичайній агрофірмі. У звичайній агрофірмі сталася велика дивина: чоловіки-начальники після однієї бурхливої ночі з піснями й великою кількістю самогону допилися до того, що фараонами себе уявили, аж раптом… прокинувшись, виявили, що тепер усім заправляють жінки. Чоловіки стали «жінками», а їхні дружини – «чоловіками». От тоді і почались справжні пригоди. Що ж переможе: здоровий глузд чи жіночі хитрощі, і чим врешті скінчиться цей вар’ятський сон?

Доцент М. М. Михалків з кураторською групою на виставі "Фараони" (2019 рік)

16 жовтня 2019 року асистенти кафедри Т.В. Кучер та Л.С. Криськів з кураторськими групами були на екскурсії в Science Center Ternopil.

Асистенти Т. В. Кучер та Л.С. Криськів разом зі студентами у Science Center Ternopil (2019 рік)

8 жовтня доцент кафедри Івануса Ірина Богданівна із кураторською групою (ФФ – 202) відвідали підземелля Тернопільського замку. Тернопільський замок – фортифікаційна споруда в місті Тернополі в Україні, пам'ятка архітектури національного значення. Розташований у середмісті на східному березі Тернопільського ставу на вул. Замковій, 12. Зведений у 1540—1548 роках на лівому березі річки Серету в урочищі Сопільче для охорони південно-східних кордонів Українських земель Королівства Польського від нападів кримських татар. Екскурсію провів екскурсовод пан Юрій.

Доцент І. Б. Івануса зі студентами у підземеллі Тернопільського замку (2019 рік)

19 вересня 2019 року відбувся концерт, присвячений дню фармацевтичного працівника. Викладачі кафедри фармацевтичної хімії відвідали урочистості з цієї нагоди. Викладачі, студенти і випускники прийшли згадати славетні сторінки історії фармацевтичного факультету.

Викладачі кафедри (доцент Л. М. Мосула, асистенти Л. С. Криськів та Т.В. Кучер) зі студентами відвідали концерт, присвячений Дню фармацевта (2019 рік)

10 вересня 2019 року доц. Івануса І. Б. із кураторською групою (ФФ-202) відвідали крипту Архикатедри. Екскурсію проводив екскурсовод пан Юрій.

доцент І. Б. Івануса зі студентами відвідали підземелля Архікатедри (2019 рік)

Після відвідування крипти всі дружньо піднялися на південну вежу храму. До оглядового майданчика ведуть 88 кам’яних сходинок. На стінах вежі розміщені фотографії зруйнованого міста, в тому числі тих, де Катедра зі зруйнованими вежами, без куполів. А подолавши решту сходинок та опинившись на верхньому оглядовому майданчику побачили, як виглядає Тернопіль з висоти 22 метрів.

доцент І. Б. Івануса зі студентами на вежах храму (2019 рік)

Доц. Зарівна Н.О. з кураторською групою (ФФ-203) відвідали виставу "Вуйцьо з крилами" у Тернопільському драматичному театрі ім. Т. Шевченка. "Вуйцьо з крилами" - це комедія-притча поставлена за мотивами Г. Маркеса.

доцент Н.О. Зарівна із кураторською групою в театрі (2019 рік)

27 листопада 2018 року викладачі кафедри разом із студентами фармацевтичного факультету відвідали виставу Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Г. Шевченка "Майська ніч"

Кафедра фармацевтичної хімії з кураторськими групами у театрі (2018 рік)

доцент І.Б. Івануса зі студентами 2 групи 1 курсу (2018 рік)

доцент М.М. Михалків зі студентами 5 групи 3 курсу (2018 рік)

асистент Л.С. Криськів зі студентами 4 групи 1 курсу (2018 рік)

доцент О.Б. Поляк зі студентами 2 групи 3 курсу (2018 рік)

17 травня 2018 року викладачі кафедри разом із студентами фармацевтичного факультету відвідали виставу Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Г. Шевченка "Як наші діди парабкували"

Доцент О. Б. Поляк та асистент Т. В. Кучер зі студентами в театрі (2018 рік)

6 травня 2018 року викладачами кафедри була організовна поїздка із студентими 2 курсу фармацевтичного факультету (кураторські групи) на Рівненщину.

Тунель Кохання — популярний туристичний об'єкт, розташований біля селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області. Дубенський замок (замок князів Острозьких — Любомирських) — фортеця в місті Дубно Рівненської області. Визначна пам'ятка історії, культури та архітектури України. Тараканівський форт (інші назви — Дубенський форт, Нова Дубенська фортеця) — оборонна споруда, архітектурна пам'ятка 19 століття. Розташована неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над рікою Іквою

Викладачі кафедри фармацевтичної хімії із студентами у м. Дубно (2018 рік)

Викладачі кафедри із студентами у Дубенському замку (2018 рік)

доцент І. Б. Івануса зі студентами у Тараканівському форті (2018 рік)

доцент О. Б. Поляк зі студентами у Тараканівському форті (2018 рік)

доцент М. М. Михалків зі студентами у Тунелі кохання (2018 рік)

Викладачі кафедри зі студентами у Тунелі кохання (2018 рік)

Моральне виховання

Моральне виховання виступає основним чинником всебічного гармонійного розвитку особистості студента. Морально-духовні цінності є її найбільшим надбанням.

Студенти ІІ курсу (202 група, куратор доц. Івануса І.Б.) та IV курсу (405 група, куратор доц. Михалків М.М.) фармацевтичного факультету долучилися до щорічної благодійної акції «Миколай про тебе не забуде».

Студенти відвідали дві малозабезпечені сім’ї. Сім’ю Підгайної Катерини Василівни, яка виховує внучку Анету 8 років та сім’ю Титаревої Ольги Миколаївни, яка виховує трьох онуків Єву 10 років, Сашу 12 років та Артема 8 років. Батьки від цих діток відмовилися.

18 грудня ввечері студенти відвідали цих діток і принесли подарунки від Святого Миколая: фрукти, солодощі. Окрім смаколиків, діти отримали ще канцтовари та одяг. Студентам вдалось зробити для дітей свято. Діти були раді та щасливі, оскільки не завжди отримують подарунки. Куратори зі своїми групами залишились задоволені отриманим результатом, і надалі братимуть участь в таких благодійних акціях.

17 жовтня 2019 року відбувся благодійний ярмарок, кошти з якого будуть перечислені на допомогу дітям сиротам та ветеранам АТО. Брали участь в благодійності всі студенти 3 курсу. Разом з куратором активно підтримали цю місію також студенти 3 групи 3 курсу фармацевтичного факультету.

Доцент Н. О. Зарівна зі студентами 303 кураторської групи під час благодійного ярмарку (2019 рік)

З нагоди свята Покрови Пречистої Богородиці, Дня захисника України викладачі кафедри фармацевтичної хімії ( доц. Поляк О. Б., ас. Кучер Т. В.) зі студентами відвідали святковий концерт та благодійний ярмарок (17 жовтня 2019 року).

Доцент О. Б. Поляк та асистент Т. В. Кучер на благодійному ярмарку та святковому концерті (2019 рік)

З нагоди свята Покрови Пречистої Богородиці, 74-річчя створення УПА, Дня українського козацтва, Дня захисника України кафедра фармацевтичної хімії взяла участь в організації благодійного ярмароку (жовтень 2018 року). Викладачі і студенти підійшли до проведення цього заходу відповідально і творчо.

Метою цього заходу був збір коштів на потреби «Дому милосердя» у місті Чорткові, який перебуває під опікою ТДМУ. Ця громадська організація створена завдяки благодійним пожертвам для подолання проблеми відсутності центрів соціальної адаптації, розвитку та реабілітації дітей з особливими потребами. Усього у Чорткові є 350 неповносправних дітей, з них – 150 у самому місті, решта – з інших районів та областей.

Доцент О.Б. Поляк зі студентами 2 групи 3 курсу на благодійному ярмарку (2018 рік)

доцент О.Б. Поляк купляє солодощі на ярмарку (2018 рік)

До проведення ярмарку всі ретельно готувалися. Учасники прагнули креативно підійти до оформлення солодощів і страв. Студенти першого і третього курсів фармацевтичного факультету постаралися оформити свої столи в осінньому стилі – вони принесли гарбузи, розмаїте збіжжя, аби відобразити щедрість врожаю цієї пори. Варто відзначити, що найбільшу суму за свої солодощі отримали представники фармацевтичного факультету – 4472 гривні.

асистент Т. В. Кучер із 8 групою 3 курсу благодійному ярмарку (2018 рік)

асистент Л. С. Криськів із 4 групою 1 курсу благодійному ярмарку (2018 рік)

Доцент І.Б. Івануса з кураторською групою під час благодійного ярмарку (2018 рік)

Екологічне виховання

Дбайливе ставлення людини до природи складається не тільки з уміння використовувати її плоди. Дуже важливим є те, щоб усвідомлення значимості природи стало внутрішнім надбанням особистості. Тому потрібно формувати екологічну свідомість студентів, враховуючи екологічні реалії сьогодення. Студенти 2 групи другого курсу фармацевтичного факультету – Світлана Басів, Оксана Боса, Аліна Пивовар, Наталія Драгомирецька, Елізавета Криськова, Андрій Мілінчук (куратор доц. Поляк О.Б.) відгукнулися на заклик тернополян у соцмережах щодо порятунку лелек. Ініціативу молоді підтримали адміністрація ТДМУ і центр виховної роботи та культурного розвитку. Виш надав студентам мікроавтобус, кошти для закупівлі риби, а також відходи з їдалень, які придатні для годування птахів. 21 березня 2018 року група студентів поїхала у село Застав’є, де мала нагоду погодувати лелек.

А. Мілінчук біля лелек (2018 рік)

Студенти 2 групи другого курсу годують лелек (2018 рік)

С. Басів годує лелек (2018 рік)

Студенти другого курсу фармацевтичного факультету (2 (куратор доц. О.Б. Поляк), 3 (куратор доц. М.М. Михалків) та 8 (куратор асист. Т.В. Кучер) груп) активно долучилися до прибирання околиць нашого міста.

Студенти 2 курсу фармацевтичного факультету прибирають околиці Тернополя (2018 рік)

Студенти 2 курсу прибирають околиці Тернополя (2018 рік)

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Здоровий спосіб життя передбачає дотримання виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини.

Викладачі кафедри систематично проводять бесіди зі студентами про те, як здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №111 «Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», наказу Міністерства освіти і науки України від. 08.04. 2016 № 405, беручи до уваги лист Міністерства соціальної політики від 03.03.18 №4265/ 0/2 – 18/38, викладачі кафедри ознайомили студентів із відеороликом із протидії торгівлі людьми «Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення», а також провесли відповідні виховні бесіди на зазначену тематику.

доцент М.М. Михалків із студентами 5 групи 2 курсу під час лекції про виклики сьогодення (2018 рік)

асистент Т.В. Кучер із студентами 8 групи 2 курсу під час лекції про виклики сьогодення (2018 рік)

Естетичне виховання

Всебічний гармонійний розвиток особистості не можна уявити без ЇЇ естетичної вихованості. Естетичне виховання безпосередньо спрямоване на формування здатності сприймати і перетворювати дійсність за законами краси в усіх сферах діяльності людини.

Студенти 101 групи із куратором – асист. Т. В.Кучер відвідали бібліотеку ТДМУ, де ознайомились зі структурою бібліотеки та оглянули картини, представлені там.

асистент Т. В. Кучер зі студентами в біібліотеці ТДМУ (2019 рік)Трудове виховання

Трудове виховання підростаючого покоління – одна з основних складових у формуванні особистості нової людини. Людина розвивається духовно й фізично тільки в праці.

Доц. Д. Б. Коробко та студенти 4 курсу на науково-розважальному дійстві “День знань”: Версія 1.0” (1.09.2019 р), в рамках якого відбулось знайомство учнів шкіл та їх батьків із особливостями навчання у Тернопільському національному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського.

Доцент Д. Б. Коробко зі студенткою 4 курсу О. Леськів показують хімічні досліди школярам (2019 рік)