Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль викладача полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік.
Національно-патріотичне виховання
Національно-патріотичне виховання студентів – це заходи щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
1 жовтня 2024 року викладачі кафедри разом зі здобувачами вищої освіти кураторських груп прийняли активну участь у щорічному благодійному ярмарку з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня захисників та захисниць України. Усі учасники ярмарку ретельно готуються до цієї події, щоб запропонувати відвідувачам найкращі домашні страви, випічку за сімейними рецептами. Кожна виручена гривня має особливу значимість – вона спрямовується на закриття потреб наших захисників.
Здобувачі вищої освіти ФФ 402, 403, 404 груп із кураторами під час благодійного ярмарку (2024 рік)
Здобувачі вищої освіти ФФ 101 , 204 груп із кураторами та викладачі кафедри під час благодійного ярмарку (2024 рік)
1.04.2024 доц. Мосула Л.М. провела виховну бесіду зі студетами кураторської групи ФФ-105 на тему «Як не потрапити «на гачок» російських спецслужб в мережі Інтернет». Вони ознайомилися із безпековими рекомендаціями, розробленими для неповнолітніх, досвідом СБУ з протидії розвідці рф, ворожими методами, наслідками до яких можуть призвести «легкі гроші» та куди звертатися у разі виникнення проблем.
Доцент Л. Мосула із кураторською групою під час виховної бесіди (2024 рік)
Мосула Л. М. наголосила про важливість обережності та пильності молодих людей, а також яку саме інформацію не можна публікувати в мережі Інтернет, щоб довірливість і необдуманість вчинків не призвела до трагедій. Наприкінці зустрічі усі присутні спільно переглянули відео, про те як російські окупанти використовують наших дітей для розвідки позицій українських військових.
Щороку в Тернопільському національному медичному університеті організовують осінній благодійний ярмарок з нагоди Дня захисників і захисниць України. 2 жовтня 2023 року викладачі кафедри фармацевтичної хімії активно долучились до цього благодійного заходу.
Викладачі кафедри зі студентами кураторських груп на благодійному ярмарку (2023 рік)
Метою ярмарку був збір коштів на потреби Збройних сил України. На одержані кошти були придбані турнікети, бандажі та лікарські засоби, які передані на Волонтерський центр ТНМУ для комплектації аптечок для наших воїнів-захисників.
20 вересня 2023 року доцент М. М. Михалків зі студентами кураторської групи ФФ 302 фармацевтичного факультету відвідали український історичний фільм режисера Олеся Саніна- "Д́овбуш". В основі сюжету фільму — життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша.
Доцент М. М. Михалків зі студентами кураторської групи під час відвідування фільму "Довбуш" (2023 рік)
Події фільму відбуваються в Карпатах на початку 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий — справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша.
29 травня 2023 року доценти О. Б. Поляк та Н. О. Зарівна відвідали з студентами 3 курсу фармацевтичного факультету виставку «Борщівська народна сорочка», яка проходила у Тернопільському краєзнавчому музеї, де було презентовано колекцію вишитих сорочок початку минулого століття.
Доценти О. Поляк та Н. Зарівна зі студентами на виставці «Борщівська народна сорочка» у Тернопільському краєзнавчому музеї (2023 рік)
Брали участь в обговоренні різні майстрині Тернопілля, акцентували увагу на важливості української вишиванки для нашого народу та збереження українських звичаїв і традицій. Також, здобувачам вищої освіти, було показано майстер-клас по вишивці низинкою чоловічої сорочки геометричними узорами.
24 травня доцент О. Б. Поляк та старший лаборант О. В. Бача разом зі студентами групи ФЗ-601/1 побували у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї на відкритті благодійної виставки "Мереживний родини світ", яку представили народні майстрині Галина Дудар та Алла Шушкевич. Познайомилися з цікавими експонатами: витинанками та ляльками-мотанками, технологією їх створення.
Співробітники кафедри зі студентами у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї на відкритті виставки "Мереживний родини світ" (2023 рік)
Також усі присутні долучилися до збору коштів на ЗСУ та отримали багато позитивних емоцій та вражень
Викладачі кафедри зі студентами під час благодійної акції, присвяченої Великодню (2023 рік)
14.02.23 доцент Л. Криськів провів виховну бесіду зі студентами кураторської групи на тему "Кіберзлочинність і протидія інформаційним загрозам. Основи кібербезпеки."
Студенти 5 курсу разом з куратором під час виховної бесіди, присвяченої основам кібербезпеки (2023 рік)
20 квітня 2022 року студенти 1 курсу разом з куратором О. Б. Поляк долучились до благодійного заходу, присвяченого Великодню. На фронт були передані паски та інші продукти харчування для армії.
Студенти 1 курсу разом з куратором під час благодійної акції, присвяченої Великодню (2022 рік)
21 лютого 2022 року доцентом кафедри Т. В. Кучер була проведена виховна година на тему «Протидія фейкам». Виховна година була проведена відповідно до наказу № 59 від 15.02.2022 Про проведення невідкладних заходів в Університеті щодо консолідації українського суспільства. Під час виховної години студенти ознайомились з матеріалами з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу.
Доцент Т. В. Кучер зі студентами кураторської групи під час виховної години (2022 рік)
Неодноразово, після початку війни 24.02.22 р в Україні, доц. Зарівна проводила онлайн-зустрічі з кураторською групою, на теми: «Україна понад усе!» та «Що я зроблю, коли настане перемога?». Студенти дискутували на теми піднесення патріотичного духу і національності, ділилися своїми думками, а також, розповідали як у їхніх містах вони долучаються до волонтерської допомоги. Викладач підсумував їхні доповіді, а також, акцентував увагу на єдності українського народу і обов'язковій перемозі України!
Доцент Н. О. Зарівна зі студентами кураторської групи під час виховної години в онлайн форматі (2022 рік)
16 лютого 2022 року викладачі кафедри разом зі студентами прийняли участь у Дні єднання. День єднання — державна акція, що відбулася 16 лютого 2022 року згідно з Указом Президента України. Відбулося підняття Державного Прапора України, виконання Державного Гімну України.
Викладачі кафедри зі студентами під час виконання гімну у дворику корпусу (2022 рік)
До Дня Гідності та Свободи 22 листопада 2021 року студенти 206 групи фармацевтичного факультету разом з куратором Л. М. Мосулою та 24 листопада студенти 102 групи разом з куратором М. М. Михалків відвідали Тернопільський краєзнавчий музей, де відбувалася виставка, присвячена подіям Майдану.
Доцент Л. М. Мосула разом зі студентами кураторської групи на екскурсії у Краєзнавчому музеї (2021 рік)
Студенти згадали сумні події 2014 року та вшанували пам‘ять героїв.
20 лютого куратор Л. М. Мосула зі студентами 106 групи провела виховний захід до Дня пам‘яті Героїв Небесної Сотні. Студенти згадали трагічні події цього дня, переглянули короткометражне відео «Точка неповернення: 20 лютого в історії Революції Гідності» від телеканалу «24 канал» і вшанували пам‘ять Героїв.
Доцент Л. М. Мосула під час виховної години в онлайн форматі, присвяченій Дню пам‘яті Героїв Небесної Сотні (2021 рік)
21 січня 2021 року студенти 204 (куратор Т. В. Кучер) та 304 (куратор Л.С. Криськів ) груп під час виховної години обговорили історичний аспект подій 1919 року, розглянули матеріали присвячені Дню Соборності України та вшануванню подвигу Героїв Крут.
Викладачі Т. В. Кучер та Л. С. Криськів під час виховної години до Дня Соборності в онлайн форматі (2021 рік)
9 листопада 2020 року, в День української писемності та мови, відбувся ювілейний, ХХ Радіодиктант національної єдності. Доцент кафедри фармацевтичної хімії О. Б. Поляк та студенти групи ФФ-405 фармацевтичного факультету доєдналися до його написання.
Доцент О. Б. Поляк разом зі студентами 4 курсу під час написання радіодиктанту (2020 рік)
Радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді всі охочі в Україні і за кордоном можуть перевірити, наскільки добре вони знають українську мову .
16 жовтня 2019 року у мистецькій галереї бібліотеки ТНМУ відбулася зустріч із доц. кафедри фармації Л. Яворською та презентація її книги «Долі репресованих фармацевтів». На творчому вечорі побувала доц. Н. В. Горлачук із кураторською групою (ФФ 101).
Доцент Н. В. Горлачук разом зі студентами на творчому вечері-презентації з Л. Яворською (2019 рік)
24 листопада 2018 року викладачі кафедри разом із студентами прийняли участь у загальноміському заході вшанування па'мяті жертв голодомору
Доцент І.Б. Івануса із студентами на вшануванні пам'яті жертв голодомору (2018 рік)
Напередодні Дня захисника України, 13 жовтня 2016 року, студенти п’ятого курсу фармацевтичного факультету організували пейнтбольну гру на території клубу «Арсенал».
«Цю спортивну подію ми водночас присвятили річниці створення Української Повстанської Армії. Для нас поєднання фізичної активності з патріотичним вихованням є важливим. Ідея проведення такого заходу належить завідувачу кафедри фармацевтичної хімії Ользі Поляк. Ми відразу відгукнулися на її пропозицію і вирішили гру в пейнтбол приурочити до 14 жовтня. Я і мої друзі мали змогу переконатися, що пейнтбол – це не тільки чудова розвага і відпочинок, а й добрий спосіб оздоровлення завдяки свіжому повітрю і якісному адреналіну в крові!», – поділилася враженнями учасниця заходу, студентка Тетяна Атаманчук.
Доцент О. Б. Поляк зі студентами 5 курсу на пейнтболі (2016 рік)
Інтелектуально-духовне виховання
Духовне оновлення нашої держави, процес демократизації суспільства передбачають створення сприятливих умов для утвердження атмосфери творчості, багатогранного розвитку особистості, її обдарованості, підвищення рівня правової та громадянської освіти молоді. Завдання щодо виховання студентів із високим духовним потенціалом постає не лише як актуальна проблема сьогодення, але і як соціальна необхідність.
Продовж вересня 2024 року викладачі кафедри фармацевтичної хімії (доц. Н. Зарівна, І. Івануса, М. Михалків та Л. Криськів) разом зі здобувачами вищої освіти кураторських груп відвідали Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку. Під час екскурсії здобувачі вищої освіти не лише ознайомилися з ресурсами бібліотеки, але й поглибили свої знання у сфері фармації та сучасних медичних технологій. Екскурсію провела завідувачка відділу медичної літератури Оксана Іконяк, яка зуміла не лише показати всю різноплановість бібліотечних фондів, але й зацікавити здобувачів вищої освіти новітніми цифровими сервісами та медичною літературою. Особливу увагу звернула на актуальні видання, що стосуються фармацевтичних інновацій та досліджень.
Цікавим моментом заходу став інтерактивний тренінг “Професія твоєї мрії”, під час якого здобувачів вищої освіти мали можливість пройти тестування й визначити свої професійні схильності з використанням ресурсних можливостей освітньої платформи “Дія.Освіта”.
8 березня 2024 року доцентка Тетяна Кучер провела виховну гру-бесіду «Хто і навіщо створює і поширює фейки?» зі студентами кураторської 504 групи, за матеріалами фасилітаторки Груп Рівних А. Романюк.
Доцентка Т. Кучер зі студентами 504 групи під час виховної гри-бесіди «Хто і навіщо створює і поширює фейки?» (2024 рік)
У вигляді дискусії обговорювалось питання про поширеність фейкової інформації на теренах українського медіа простору. Студенти розповіли приклади фейкової інформації, з якою стикалися протягом повномасштабного вторгнення рф. Під час обговорення були виокремлені ознаки фейків. А також по матеріалам презентації надана інструкція з перевірки фейків та спростування фейків. У стилі антифейкової гри «Нота Єнота» розібрали питання по найпоширенішим фейкам та формували критичне мислення.
6 березня 2024 року студенти 504 групи разом з куратором Тетяною Кучер відвідали вечір пісень Володимира Івасюка, який глядачам презентували учасники університетського хору під керівництвом Тараса Бідованця.
Доцентка Т. Кучер зі студентами 504 кураторської групи на вечері пісень В. Івасюка (2024 рік)
Пісні Володимира Івасюка вже давно стали органічною та невід’ємної часткою української національної культури. Ніжні та романтичні, сповнені юначого бадьору, непогамованої любові до рідної землі, вони й сьогодні наснажують, заряджають позитивною енергетикою, запалюють, зігрівають та єднають.
8 лютого 2024 року викладачі кафедри, доценти О. Поляк, Л. Мосула, Л. Криськів, Т. Кучер разом зі студентами кураторських груп відвідали чудову виставу студентського театру «АРТ драма.» На сцені актового залу ТНМУ було представлено постановку однієї з найвідоміших п'єс ірландського письменника Бернарда Шоу «Пігмаліон», написаної у 1912 році.
Викладачі кафедри зі студентами на виставі "Пігмаліон" (2024 рік)
Оригінальність, дотепність і демократичний дух п'єси, відображення глибоких і гострих соціальних проблем забезпечили їй популярність у багатьох країнах. Майстерність постановки, неперевершена гра акторів створили незабутні враження та позитивні емоції у глядачів.
5 лютого 2024 року доценти О. Поляк, Н. Зарівна, М. Михалків, Л. Мосула і К. Пелешок разом зі студентами кураторських груп подивилися захопливий різдвяний мюзикл В. Жили і Ю. Звонара К. Маньє «Пекельна спокуса» у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Глядачі поринули в світ українських традицій, фольклорних мотивів, колядок і отримали велику насолоду і гарний настрій.
Викладачі кафедри зі студентами на виставі "Пекельна спокуса" (2024 рік)
15 листопада в бібліотеці ТНМУ викладачі кафедри доценти Т. В. Кучер, Л. М. Мосула та Л. С. Криськів разом зі студентами кураторських груп взяли участь у традиційних духовних зустрічах з капеланом О.Ігорем Драпаком.
Викладачі кафедри зі студентами кураторських груп на духовних зустрічах з капеланом
І. Драпаком (2023 рік)
Напередодні дня Св. Миколая, Різдва особливого значення для нас набувають питання милосердя, співчуття до ближнього, самопожертви. Як знайти власний шлях до Бога, як долучитися до добрих справ, не зашкодивши собі та іншим, чому зараз переважає комерціалізація Різдва та інших свят і як цьому протистояти - ці та багато інших питань були обговорені під час такої цікавої зустрічі.
9 жовтня 2023 року викладачі кафедри фармацевтичної хімії разом зі студентами третього та п'ятого курсів здійснили незабутню поїздку до Марійського духовного центру Зарваниця. Історія Зарваниці пов’язана з тим, що тут знайшов надійний прихисток київський монах, якому уві сні з’явився образ Богоматері з малим Ісусом на руках. У 1867 році Папа Римський Пій IX коронував ікону і надав Зарваниці статусу відпустового місця.
Викладачі кафедри зі студентами третього та п'ятого курсів у Зарваниці (2023 рік)
Доброю традицією стало проведення всеукраїнських прощ у Зарваниці.
26 вересня 2023 року доценти Л. М. Мосула зі студентами кураторської групи ФФ-105 побували на прем'єрі вистави (жанр: містерія) Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка “Ісус - син Бога живого" (режисер-постановник Ф. Стригун).
Доцент Л. Мосула зі студентами кураторської ФФ-105 групи на прем'єрі вистави-містерії (2023 рік)
29 квітня 2023 року подорож в Карпати доцент М. М. Михалків зі студентами фармацевтичного факультету розпочали з центру спадщини – Вигодської вузькоколійки. Мандрівка «карпатським трамваєм» тривала надзвичайно мальовничим і екологічним маршрутом. Всі милувалися прекрасними місцями, крутими схилами і пагорбами на річці Мізунці. Дорогою відвідали болото Ширковець, яке розташоване на висоті 500 метрів над рівнем моря, за переказами екскурсовода, населене різними тваринами і цікавими рослинами. Ще однією «знахідкою», яку мали змогу відвідати, був інтерактивний музей-центр у місті Вигода.
Доцент М. Михалків зі студентами фармфакультету під час поїздки в Карпати (2023 рік)
Серед мальовничих Карпатських гір знаходиться скельно-печерний комплекс «Скелі Довбуша», які не оминули своєю увагою. Ці утворення були названі на честь ватажка опришків Олекси Довбуша.
25 квітня 2023 року доценти О. Поляк, Н. Зарівна та асистент К. Пелешок разом зі студентами кураторських груп відвідали іскрометну французьку l’amourну комедію К. Маньє у Тернопільському академічному українському драматичному театрі “Мадмуазель, негайно одягніться!
Викладачі кафедри разом з кураторськими групами на виставі у Драмтеатрі (2023 рік)
Молодий художник Блез д’Амбріє, аби покінчити з безгрошів’ям, погоджується на авантюрний крок – одружитися на вигідній нареченій, щоб зробити кар’єру успішного художника. Несподівані повороти сюжету, приховані інтриги, іскрометний гумор тримає у напрузі протягом усієї комедії «Мадмуазель, негайно одягніться!».
20 квітня 2023 року напередодні дня пам’яті трагедії на Чорнобильській АЕС викладачі кафедри фармацевтичної хімії М. Михалків, І. Івануса та здобувачі вищої освіти 2 курсу фармацевтичного факультету ТНМУ відвідали «музей Чорнобиль», що розташований у спілці Чорнобиль міста Тернопіль, вул. Франка, 7А, де зустрілися з ліквідаторами тієї страшної аварії Деркачом Олександром Станіславовичем (головою спілки, який очолював військовий пожежний підрозділ) та Чарторинським Володимиром Юрійовичем (лікарем-радіологом, полковником медичної служби, який в 1983 році закінчив наш вищий навчальний заклад).
Викладачі кафедри разом з кураторськими групами на екскурсії у «музеї Чорнобилю» (2023 рік)
Військові пожежники, зі слів Олександра Станіславовича, проводили дезактивацією доріг, будинків, дерев від радіації, вивозили речі із приміщень та техніку на спеціально відведені ділянки - могильники. Самотужки члени спілки Чорнобиль організували музей Чорнобиль, де зібрали фотографії з ліквідації, спеціальні прилади для вимірювання радіації, захисні костюми та маски, зробили альбом, що містить газетні вирізки часів трагедії. Серед експонатів: ікона Чорнобильський спас, книга пам’яті, в якій записуються імена всіх померлих ліквідаторів аварії, які проживали у Тернопільській області, фотографія хлопчика, який останнім народився в Прип’яті (до речі він здобув фармацевтичну освіту і працює провізором).
6 квітня 2023 року викладачі кафедри разом зі студентами відвідали виставу театрального гуртка "Арт-драма" "Пошились у дурні".
Викладачі кафедри разом з кураторськими групами на комедії в актовій залі університету (2023 рік)
Класична комедія за п’єсою Марка Кропивницького «Пошились у дурні» оздоблена чудовими українськими мелодіями в сучасній обробці, запальними танцями, жартами, оригінальним сценічним оформленням.
3 лютого 2023 року Блаженніший Святослав зустрівся зі студентами та викладачами ТНМУ. До актової зали вишу могли прийти всі бажаючі жителі і гості міста.
Викладачі кафедри разом з кураторськими групами на зустрічі з Блаженнішим Святославом (2023 рік)
Викладачі кафедри Л. С. Логойда, Л. М. Мосула та М. М. Михалків, О. Б. Поляк разом з кураторськими групами відвідали цей захід. Учасники зустрічі обговорили питання взаємодії університету з УГКЦ, участі Церкви у духовному наставництві студентів, об’єднання зусиль щодо волонтерської допомоги нашим воїнам.
20 жовтня 2022 року ФФ-204 з кураторм К. Є. Пелешок відвідали концерт до дня захисника України «Завдяки тобі», який був організований творчим колективом ТНМУ спільно з «Артдрама»
Асистент К. Є. Пелешок зі студентами кураторської групи на концерті «Завдяки тобі»(2022 рік)
29 вересня 2022 року доценти кафедри фармацевтичної хімії О. Б. Поляк та Н. О. Зарівна разом зі своїми кураторським групами (ФФ-205 і ФФ-103) побували на концерті сучасної української музики «Ми Є». Муніципальний Галицький камерний оркестр відкрив новий ХХХІ-ий концертний сезон.
Доценти О. Б. Поляк та Н. О. Зарівна зі студентами кураторських груп на концерті (2022 рік)
Звучали твори як сучасних українських композиторів (Юрія Шевченка, Олександра Гоноболіна, Володимира Пасічника, Ганни Гаврилець, Олени Лущик), так і джазові мотиви Михайла Копилевича, Анатолія Горчинського, так і карпатські ритми Ростислава Бабича та ін. Але особливо вразила глядачів і викликала шквал емоцій фантазія на теми пісень гурту «Океан Ельзи» Богдани Фроляк. Ведуча концерту Олена Лайко поміж звучанням прекрасної музики порадувала чуттєвою, пронизливою поезією. Під час концерту глядачі змогли відпочити душею, адже музиканти зуміли створили в залі фантастичну ауру мистецтва.
ФФ-502 група 2022 року є випускною, багато уваги студенти приділяли навчанню, адже попереду їх чекали Державні іспити, які вони успішно склали і отримали дипломи магістра Фармації, з чим їх куратор Н. О. Зарівна в червні 2022 року привітала та побажала: «Легкої життєвої дороги, професійного росту і мирного неба над головою!!!»
Доцент Н. О. Зарівна зі студентами кураторської групи 5 курсу під час випускної фотосесії (2022 рік)
Напередодні до дня фармацевта, 16.09.22 р., доц. Н. О. Зарівна разом з кураторською групою ФФ-502 проводили професійну бесіду на тему: «Важливість фармацевтичного фаху у житті людини», присвячену до дня Фармацевта, який відзначають у вересні. Також, доц. Зарівна підкреслила, що робота аптечних провізорів і всіх фармацевтичних працівників дуже важлива для нашого здоров’я та при нагоді привітали один одного з професійним святом
Доцент Н. О. Зарівна зі студентами кураторської групи 5 курсу під час виховної години, присвяченої дню фармацевтичного працівника (2022 рік)
26 березня 2021 року ст. викладач Т. В. Кучер відповідно до листа МОН провела виховну бесіду з студентами кураторської групи ФФ-204 про функціонування на території України удаваних міжнародних інвестаційних компаній та протиправності їх діяльності.
Викладач Т. В. Кучер зі студентами кураторської групи 2 курсу під час виховної години (2021 рік)
28.11.2020 р. завідувач кафедри Л. С. Логойда читала лекцію на тему «Секрети успішного виступу на міжнародних конференціях» для учнів 9-11 класів у «Школі Успіху» за сприяння Фонду Кличка.
Завідувач кафедри Л. С. Логойда під час лекції у "Школі успіху" (2020 рік)
«Школа Успіху» - 10-денний освітній проєкт для підлітків, які хочуть стати соціально активними. Проєкт покликаний дати знання та навички XXI століття.
7 лютого 2020 року доц. М. М. Михалків із студентами кураторської групи відвідали крипту Архикатедри. Екскурсію проводив екскурсовод пан Юрій, який розповів про історію крипти.
Доцент кафедри М. М. Михалків зі студентами кураторської групи на екскурсії в Архікатерді (2020 рік)
Зараз тут розміщена експозиція «Тернопіль сакральний». Вона присвячена культовим спорудам старого Тернополя до Другої світової війни. Після відвідування крипти всі дружньо піднялися на південну вежу храму. До оглядового майданчика ведуть 88 кам’яних сходинок.
22 січня 2020 року доц. І. Б. Івануса із кураторською 202 групою відвідали виставу Тернопільського драматичного театру «Фараони». Події відбуваються в звичайному українському селі. Повний хаос: чоловіки-начальники допилися вже до того, що уявили себе фараонами! Аж раптом… стали жінками! А от їхні дружини – стали чоловіками. Саме в цей момент і розпочалися справжні пригоди.
доц. І. Б. Івануса із кураторською 202 групою відвідали виставу "Фараони" (2020 рік)
18 жовтня 2019 року викладачі кафедри з кураторськими групами 1, 2, 3 та 4 курсів відвідали виставу-комедію «Олена не прийшла додому» О. Володарського, що відбулась у Тернопільському Драмтеатрі. Події розгортаються навколо 24-річної Олени.
Доцент О. Б. Поляк з кураторською групою на виставі (2019 рік)
Асистент Л. С. Криськів з кураторською 204 групою на виставі-комедії (2019 рік)
Коли одного разу життя у своїй круговерті буденності змусить її просто зникнути – роззирнутися навколо – щастя, воно зовсім поруч. Заради нього їй захочеться слухати, годинами розмовляти, довіряти, прощати, насолоджуватися, віддавати, берегти, кохати, дивувати, цінувати, поважати, пробачати, обіймати, цілувати, любити до останнього подиху…
Асистент Т. В. Кучер з кураторською 104 групою на виставі-комедії (2019 рік)
Доцент Н. О. Зарівна з кураторською групою на виставі (2019 рік)
14 листопада 2019 року доцент кафедри М. М. Михалків з кураторською групою відвідали музичну виставу-комедію "Фараони". Комедія «Фараони" про події у звичайній агрофірмі. У звичайній агрофірмі сталася велика дивина: чоловіки-начальники після однієї бурхливої ночі з піснями й великою кількістю самогону допилися до того, що фараонами себе уявили, аж раптом… прокинувшись, виявили, що тепер усім заправляють жінки. Чоловіки стали «жінками», а їхні дружини – «чоловіками». От тоді і почались справжні пригоди. Що ж переможе: здоровий глузд чи жіночі хитрощі, і чим врешті скінчиться цей вар’ятський сон?
Доцент М. М. Михалків з кураторською групою на виставі "Фараони" (2019 рік)
16 жовтня 2019 року асистенти кафедри Т.В. Кучер та Л.С. Криськів з кураторськими групами були на екскурсії в Science Center Ternopil.
Асистенти Т. В. Кучер та Л.С. Криськів разом зі студентами у Science Center Ternopil (2019 рік)
8 жовтня доцент кафедри Івануса Ірина Богданівна із кураторською групою (ФФ – 202) відвідали підземелля Тернопільського замку. Тернопільський замок – фортифікаційна споруда в місті Тернополі в Україні, пам'ятка архітектури національного значення. Розташований у середмісті на східному березі Тернопільського ставу на вул. Замковій, 12. Зведений у 1540—1548 роках на лівому березі річки Серету в урочищі Сопільче для охорони південно-східних кордонів Українських земель Королівства Польського від нападів кримських татар. Екскурсію провів екскурсовод пан Юрій.
Доцент І. Б. Івануса зі студентами у підземеллі Тернопільського замку (2019 рік)
19 вересня 2019 року відбувся концерт, присвячений дню фармацевтичного працівника. Викладачі кафедри фармацевтичної хімії відвідали урочистості з цієї нагоди. Викладачі, студенти і випускники прийшли згадати славетні сторінки історії фармацевтичного факультету.
Викладачі кафедри (доцент Л. М. Мосула, асистенти Л. С. Криськів та Т.В. Кучер) зі студентами відвідали концерт, присвячений Дню фармацевта (2019 рік)
10 вересня 2019 року доц. Івануса І. Б. із кураторською групою (ФФ-202) відвідали крипту Архикатедри. Екскурсію проводив екскурсовод пан Юрій.
доцент І. Б. Івануса зі студентами відвідали підземелля Архікатедри (2019 рік)
Після відвідування крипти всі дружньо піднялися на південну вежу храму. До оглядового майданчика ведуть 88 кам’яних сходинок. На стінах вежі розміщені фотографії зруйнованого міста, в тому числі тих, де Катедра зі зруйнованими вежами, без куполів. А подолавши решту сходинок та опинившись на верхньому оглядовому майданчику побачили, як виглядає Тернопіль з висоти 22 метрів.
доцент І. Б. Івануса зі студентами на вежах храму (2019 рік)
Доц. Зарівна Н.О. з кураторською групою (ФФ-203) відвідали виставу "Вуйцьо з крилами" у Тернопільському драматичному театрі ім. Т. Шевченка. "Вуйцьо з крилами" - це комедія-притча поставлена за мотивами Г. Маркеса.
доцент Н.О. Зарівна із кураторською групою в театрі (2019 рік)
27 листопада 2018 року викладачі кафедри разом із студентами фармацевтичного факультету відвідали виставу Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Г. Шевченка "Майська ніч"
Кафедра фармацевтичної хімії з кураторськими групами у театрі (2018 рік)
доцент І.Б. Івануса зі студентами 2 групи 1 курсу (2018 рік)
доцент М.М. Михалків зі студентами 5 групи 3 курсу (2018 рік)
асистент Л.С. Криськів зі студентами 4 групи 1 курсу (2018 рік)
доцент О.Б. Поляк зі студентами 2 групи 3 курсу (2018 рік)
17 травня 2018 року викладачі кафедри разом із студентами фармацевтичного факультету відвідали виставу Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Г. Шевченка "Як наші діди парабкували"
Доцент О. Б. Поляк та асистент Т. В. Кучер зі студентами в театрі (2018 рік)
6 травня 2018 року викладачами кафедри була організовна поїздка із студентими 2 курсу фармацевтичного факультету (кураторські групи) на Рівненщину.
Тунель Кохання — популярний туристичний об'єкт, розташований біля селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області. Дубенський замок (замок князів Острозьких — Любомирських) — фортеця в місті Дубно Рівненської області. Визначна пам'ятка історії, культури та архітектури України. Тараканівський форт (інші назви — Дубенський форт, Нова Дубенська фортеця) — оборонна споруда, архітектурна пам'ятка 19 століття. Розташована неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над рікою Іквою
Викладачі кафедри фармацевтичної хімії із студентами у м. Дубно (2018 рік)
Викладачі кафедри із студентами у Дубенському замку (2018 рік)
доцент І. Б. Івануса зі студентами у Тараканівському форті (2018 рік)
доцент О. Б. Поляк зі студентами у Тараканівському форті (2018 рік)
доцент М. М. Михалків зі студентами у Тунелі кохання (2018 рік)
Викладачі кафедри зі студентами у Тунелі кохання (2018 рік)
Моральне виховання
Моральне виховання виступає основним чинником всебічного гармонійного розвитку особистості студента. Морально-духовні цінності є її найбільшим надбанням.
Кожного року викладачі кафедри фармацевтичної хімії зі своїми кураторськими групами підтримують акцію «Миколай про Тебе не забуде». Напередодні 6 грудня 2023 року доценти кафедри І. Б. Івануса, М. М. Михалків, К.Є. Пелешок разом зі студентами кураторських груп 1 та 3 курсу прийняли участь у благодійній акції "Миколай про тебе не забуде". Метою було наслідування гарного прикладу діянь Чудотворця та принесення свята, радості, віри в чудеса з подарунками та вітаннями від Св. Миколая у багатодітні та малозабезпечені сім’ї, а також у сім’ї військових, які захищають нашу Україну. Усіх вразило, що діти у листах просить не іграшки, а речі першої необхідності. Діти у листах до Миколая також прагнуть миру та бажають перемоги Україні. У такий складний час потрібно робити добро та проявляти милосердя , щоб діти вірили у диво.
Студенти 1 та 3 курсів під час акції до дня святого Миколая (2023 рік)
Цього року напередодні свята Святого Миколая представники кураторських груп Коржіньовська Юля, Трачук Софія (302 група, куратор Михалків М.М.) та Николишин Катерина, Возняк Христина (102 група, куратор Івануса І.Б.) відвідали сім’ю Олекшій Ірини Михайлівни, чоловік якої загинув на війні, залишивши троє маленьких дітей (Олександр 9 років, Христина 8 років та Данило 5 років). Дітям подарували багато солодощів, фруктів, канцтовари, одяг та іграшки. Студентам вдалось зробити для дітей свято. Діти були раді та щасливі. Куратори зі своїми групами залишились задоволені отриманим результатом, і надалі братимуть участь в таких благодійних акціях.
З нагоди Дня захисників і захисниць Украї́ни, свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та дня створення УПА 27 жовтня 2022 року у ТНМУ було проведено благодійний ярмарок. Викладачі кафедри разом із кураторськими групами активно долучитися до організації благодійного ярмарку .
Викладачі кафедри (Н. В. Горлачук, І. Б. Івануса, М.М. Михалків) зі студентами кураторських груп під час організації та на благодійному ярмарку (2022 рік)
Викладачі кафедри (О. Б. Поляк, Т. В. Кучер, Л. С. Криськів) зі студентами кураторських груп під час організації та на благодійному ярмарку (2022 рік)
Під час ярмарку студенти продавали солодку та солону випічку, соки, яблука та горіхи. Одержані кошти підуть на закупівлю дрона.
17 грудня 2021 року викладачі кафедри М. М. Михалків, Л. М. Мосула, І. Б. Івануса, Т. В. Кучер, Л. С. Криськів разом з кураторськими групами прийняли участь у благодійній акції "Миколай про тебе не забуде".
Викладачі кафедри М. М. Михалків, І. Б. Івануса, Т. В. Кучер, Л. М. Мосула, Л. С. Криськів з кураторськими групами під час благодійної акції до дня святого Миколая (2021 рік)
Закупили теплі речі, іграшки, канцелярське приладдя та допомогли доставити подарунки для дітей з малозабезпечених сімей.
11 листопада 2021 року доц. Л. М. Мосула та ст. викл. Т. В. Кучер разом з кураторськими групами відвідали зустріч з Анастасією Леухіною– авторкою “Зовсім не страшної книги”, найкращої книги 2020 року KBU awards. Анастасія Леухіна є викладачкою Київської школи економіки, незалежною фасилітаторкою, тренеркою в Україно-Швейцарському проєкті «Розвиток медичної освіти», співзасновницею ГО «Горизонталі».
Викладачі кафедри Т. В. Кучер, Л. М. Мосула з кураторськими групами під час зустрічі з А. Леухіною (2021 рік)
11 жовтня 2021 року студенти 1-4 курсів разом з кураторами (доцентом І. Б. Іванусою, ст. викладачами Л. С. Криськів та Т. В. Кучер, асистентом К. Є. Пелешок) долучилися до благодійної акції “У Підтримку захисників України”.
Викладачі кафедри з кураторськими групами під час благодійної акції “У Підтримку захисників України” (2021 рік)
Ввечері 18 грудня 2020 року студенти 106 групи фармацевтичного факультету разом з куратором Мосулою Людмилою Маркіянівною долучилися до благодійної акції “Листи до святого Миколая” при церкві святого апостола Петра.
Викладач кафедри Л. М. Мосула з кураторською групою під час благодійної акції до дня святого Миколая (2020 рік)
Студенти передали подарунки хворим дітям, малозабезпеченим та багатодітним сім‘ям. Також напередодні акції, вся група закупила фрукти, і таким чином допомогла організації.
Студенти ІІІ курсу (ФФ-302 група, куратор доц. Івануса І.Б.) та V курсу (ФФ-505 група, куратор доц. Михалків М.М.) фармацевтичного факультету долучилися до щорічної благодійної акції «Миколай про тебе не забуде».Студенти відвідали дві малозабезпечені сім’ї. Сім’ю Андріїв Людмили, яка виховує трьох дітей. Діти цієї сім’ї є напівсиротами. А також сім’ю хлопчика Юри, якого виховує бабуся, оскільки він є круглою сиротою.
Викладачі кафедри І. Б. Івануса та М.М. Михалків з кураторськими групами під час благодійної акції до дня святого Миколая (2020 рік)
18 грудня 2020 року ввечері студенти відвідали цих діток і принесли подарунки від Святого Миколая: фрукти, солодощі. Окрім смаколиків, діти отримали ще канцтовари та одяг.
Студентам вдалось зробити для дітей свято. Діти були раді та щасливі, оскільки не завжди отримують подарунки. Куратори зі своїми групами залишились задоволені отриманим результатом, і надалі братимуть участь в таких благодійних акціях.
В університеті започатковано проєкт «Дівчата – дівчатам», який покликаний допомагати дівчатам і жінкам в зоні проведення бойових дій.
15 грудня 2020 року викладачі кафедри фармацевтичної хімії доц. Івануса І.Б. та Михалків М.М. разом із кураторськими групами (ФФ-302 та ФФ-505) долучилися до проєкту «Дівчата – дівчатам»
Викладачі кафедри І. Б. Івануса та М.М. Михалків під час благодійної акції (2020 рік)
Було придбано: засоби гігієни, захисні креми для обличчя, креми для рук, серветки вологі дитячі, вологий туалетний папір, протизапальні препарати та знеболювальні гелі.
Колектив кафедри фармацевтичної хімії відгукнувся на прохання допомогти літнім людям з будинку Милосердя Святої Вероніки с. Петриків. Організація – згромадження Служебниць Господа і Діви Марії з Матара (11 пацієнтів різного ступеня важкості). Були придбані ліки, продукти харчування та деякий одяг.
Викладачі кафедри І. Б. Івануса та М.М. Михалків під час благодійної акції (2020 рік)
В Україні є велика проблема щодо безпритульних тварин. Тому формування відповідального і гуманного ставлення до тварин - одна із проблем, що стоїть перед українським народом. Особливо гостро проблема виживання беззахисних тварин постає в холодну та спекотну пори року. Протягом двох тижнів листопада 2020 року, студенти 106 групи разом з куратором Мосулою Людмилою Маркіянівною, проводили благодійну акцію “Нагодуй безпритульних тварин”.
Викладач кафедри Л. М. Мосула з кураторською групою під час благодійної акції "Нагодуй безпритульних тварин” (2020 рік)
В умовах карантину важко доводиться і людям, і тваринам. Через те, що люди на самоізоляції, тваринки залишаються без їжі. Наші студенти організувались і вирішили їм допомогти. В різних містах і селах України вони знаходили тварин, які потребують харчів. Допомога була організована оперативно. Кожен день студенти виносили їм їжу. Тваринки були дуже раді.
Студенти ІІ курсу (202 група, куратор доц. Івануса І.Б.) та IV курсу (405 група, куратор доц. Михалків М.М.) фармацевтичного факультету долучилися до щорічної благодійної акції «Миколай про тебе не забуде».
Викладачі кафедри І. Б. Івануса та М.М. Михалків з кураторськими групами під час благодійної акції до дня святого Миколая (2019 рік)
Студенти відвідали дві малозабезпечені сім’ї. Сім’ю Підгайної Катерини Василівни, яка виховує внучку Анету 8 років та сім’ю Титаревої Ольги Миколаївни, яка виховує трьох онуків Єву 10 років, Сашу 12 років та Артема 8 років. Батьки від цих діток відмовилися.
18 грудня ввечері студенти відвідали цих діток і принесли подарунки від Святого Миколая: фрукти, солодощі. Окрім смаколиків, діти отримали ще канцтовари та одяг. Студентам вдалось зробити для дітей свято. Діти були раді та щасливі, оскільки не завжди отримують подарунки. Куратори зі своїми групами залишились задоволені отриманим результатом, і надалі братимуть участь в таких благодійних акціях.
17 жовтня 2019 року відбувся благодійний ярмарок, кошти з якого будуть перечислені на допомогу дітям сиротам та ветеранам АТО. Брали участь в благодійності всі студенти 3 курсу. Разом з куратором активно підтримали цю місію також студенти 3 групи 3 курсу фармацевтичного факультету.
Доцент Н. О. Зарівна зі студентами 303 кураторської групи під час благодійного ярмарку (2019 рік)
З нагоди свята Покрови Пречистої Богородиці, Дня захисника України викладачі кафедри фармацевтичної хімії ( доц. Поляк О. Б., ас. Кучер Т. В.) зі студентами відвідали святковий концерт та благодійний ярмарок (17 жовтня 2019 року).
Доцент О. Б. Поляк та асистент Т. В. Кучер на благодійному ярмарку та святковому концерті (2019 рік)
З нагоди свята Покрови Пречистої Богородиці, 74-річчя створення УПА, Дня українського козацтва, Дня захисника України кафедра фармацевтичної хімії взяла участь в організації благодійного ярмароку (жовтень 2018 року). Викладачі і студенти підійшли до проведення цього заходу відповідально і творчо.
Метою цього заходу був збір коштів на потреби «Дому милосердя» у місті Чорткові, який перебуває під опікою ТДМУ. Ця громадська організація створена завдяки благодійним пожертвам для подолання проблеми відсутності центрів соціальної адаптації, розвитку та реабілітації дітей з особливими потребами. Усього у Чорткові є 350 неповносправних дітей, з них – 150 у самому місті, решта – з інших районів та областей.
Доцент О.Б. Поляк зі студентами 2 групи 3 курсу на благодійному ярмарку (2018 рік)
доцент О.Б. Поляк купляє солодощі на ярмарку (2018 рік)
До проведення ярмарку всі ретельно готувалися. Учасники прагнули креативно підійти до оформлення солодощів і страв. Студенти першого і третього курсів фармацевтичного факультету постаралися оформити свої столи в осінньому стилі – вони принесли гарбузи, розмаїте збіжжя, аби відобразити щедрість врожаю цієї пори. Варто відзначити, що найбільшу суму за свої солодощі отримали представники фармацевтичного факультету – 4472 гривні.
асистент Т. В. Кучер із 8 групою 3 курсу благодійному ярмарку (2018 рік)
асистент Л. С. Криськів із 4 групою 1 курсу благодійному ярмарку (2018 рік)
Доцент І.Б. Івануса з кураторською групою під час благодійного ярмарку (2018 рік)
Екологічне виховання
Дбайливе ставлення людини до природи складається не тільки з уміння використовувати її плоди. Дуже важливим є те, щоб усвідомлення значимості природи стало внутрішнім надбанням особистості. Тому потрібно формувати екологічну свідомість студентів, враховуючи екологічні реалії сьогодення. Студенти 2 групи другого курсу фармацевтичного факультету – Світлана Басів, Оксана Боса, Аліна Пивовар, Наталія Драгомирецька, Елізавета Криськова, Андрій Мілінчук (куратор доц. Поляк О.Б.) відгукнулися на заклик тернополян у соцмережах щодо порятунку лелек. Ініціативу молоді підтримали адміністрація ТДМУ і центр виховної роботи та культурного розвитку. Виш надав студентам мікроавтобус, кошти для закупівлі риби, а також відходи з їдалень, які придатні для годування птахів. 21 березня 2018 року група студентів поїхала у село Застав’є, де мала нагоду погодувати лелек.
А. Мілінчук біля лелек (2018 рік)
Студенти 2 групи другого курсу годують лелек (2018 рік)
С. Басів годує лелек (2018 рік)
Студенти другого курсу фармацевтичного факультету (2 (куратор доц. О.Б. Поляк), 3 (куратор доц. М.М. Михалків) та 8 (куратор асист. Т.В. Кучер) груп) активно долучилися до прибирання околиць нашого міста.
Студенти 2 курсу фармацевтичного факультету прибирають околиці Тернополя (2018 рік)
Студенти 2 курсу прибирають околиці Тернополя (2018 рік)
Здоровий спосіб життя
Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Здоровий спосіб життя передбачає дотримання виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини.
Викладачі кафедри систематично проводять бесіди зі студентами про те, як здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання.
Старші викладачі кафедри Криськів Л. С. та Кучер Т. В. 7 та 16 вересня 2021 року провели виховну бесіду зі студентами кураторських груп ФФ-404 та ФФ-304 «Про вакцинацію та ревакцинацію від COVID-19».
Викладачі Т. В. Кучер, Л. С. Криськів з кураторськими групами під час виховної години, присвяченій вакцинації (2021 рік)
Були розглянуті питання про вакцинацію, терміни ревакцинації, місця проведення вакцинації та графік роботи центрів вакцинації населення.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №111 «Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», наказу Міністерства освіти і науки України від. 08.04. 2016 № 405, беручи до уваги лист Міністерства соціальної політики від 03.03.18 №4265/ 0/2 – 18/38, викладачі кафедри ознайомили студентів із відеороликом із протидії торгівлі людьми «Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення», а також провесли відповідні виховні бесіди на зазначену тематику.
доцент М.М. Михалків із студентами 5 групи 2 курсу під час лекції про виклики сьогодення (2018 рік)
асистент Т.В. Кучер із студентами 8 групи 2 курсу під час лекції про виклики сьогодення (2018 рік)
Естетичне виховання
Всебічний гармонійний розвиток особистості не можна уявити без ЇЇ естетичної вихованості. Естетичне виховання безпосередньо спрямоване на формування здатності сприймати і перетворювати дійсність за законами краси в усіх сферах діяльності людини.
Студенти 101 групи із куратором – асист. Т. В.Кучер у вересні 2019 року відвідали бібліотеку ТДМУ, де ознайомились зі структурою бібліотеки та оглянули картини, представлені там.
асистент Т.В. Кучер із студентами 8 групи 2 курсу під час екскурсії в бібліотеку (2019 рік)
Трудове виховання
Трудове виховання підростаючого покоління – одна з основних складових у формуванні особистості нової людини. Людина розвивається духовно й фізично тільки в праці.
Доц. Д. Б. Коробко та студенти 4 курсу на науково-розважальному дійстві “День знань”: Версія 1.0” (1.09.2019 р), в рамках якого відбулось знайомство учнів шкіл та їх батьків із особливостями навчання у Тернопільському національному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського.
Доцент Д. Б. Коробко зі студенткою 4 курсу О. Леськів показують хімічні досліди школярам (2019 рік)